Черно море безпощадно прегази Ботев (Враца) у дома с 4:1 и се качи поне временно на пето място в класирането на родното първенство. По два гола за победата вкараха Мартин Минчев и Исмаил Иса, които бяха и най-добрите на терена.

"Морето" заля гостите след 28-ата минута, като до тогава Ботев се държа добре на терена и опитваше да атакува опасно.

Но Минчев откри отблизо, след като вратарят на гостите Костов изби удар на Иса с глава. И пак младокът удвои три минути по-късно с удар по диагонала.

Иса направи 3:0 в 51-вата минута, а Черно море изпусна още поне 4 чисти положения, хващайки неподготвена отбраната на Ботев. Тя бе наредена с трима централни защитници от треньора Антони Здравков, който явно опитва да промени нещо в закъсалия отбор.

Враца няма победа от 6 мача, в които записа само една точка - у дома с Витоша.

Петър Атанасов намали след страхотна асистенция на Валери Домовчийски, а Иса вкара второто си попадение, за да оформи крайното 4:1.

Точките пратиха отбора от Варна на пето място с 27 т., като Арда и Берое ще имат шанс да изместят оттам тима на Илиан Илиев с победи в този кръг.