Реал Мадрид измъкна важна победа в Примера, след като се пребори с надъханите баски от Алавес на техния негостоприемен стадион "Мендисороса".

Успехът с 2:1 донесоха защитници - Серхио Рамос откри с глава, а Дани Карвахал довкара рикоширал в гредата удар на Иско за победния гол.

Между тези попадения домакините вкараха от дузпа и виждаха как измъкват точка в поройния дъжд.

В столицата на страната на Баските - Виктория, традиционно се играе трудно. Алавес бе допуснал 2 гола в 7 домакинства там през сезона, преди да дойде Мадрид.

Гарет Бейл започна като титуляр за гостите, което бе изненада в състава на Зинедин Зидан след дрязгите между уелсеца и феновете, а и съиграчите му.

Точно той удари греда преди почивката, но полувремето завърши при 0:0, а дъждът се усилваше.

Рамос откри с марков гол с глава в 52-рата минута, но грешка в отбрана доведе до изравняване в 65-ата. Лукас Перес реализира от 11-метров удар.

Карвахал се намеси и добута топката в мрежата след удара на Иско в гредата само 200 секунди след попадението на Алавес.

С победата Реал е първи, на 3 т. пред Барселона, който има мач по-малко и в неделя гостува на Атлетико в големия двубой на уикенда в Испания.