"Черно море" победи "Локомотив" (Пловдив) с 2:0 като гост в среща от шестия кръг на Първа лига и спря серия от три поредни победи на съперника.

Така тимът на Илиан Илиев вече е четвърти в класирането с актив от девет точки, а пловдивчани са седми със същия брой.

"Моряците" изиграха много добър тактически мач и максимално се възползваха от грешките на съперника.

"Локомотив" имаше своите шансове в началото на мача, но удари две греди и след това допусна два бързи гола.

Първо в 24-а минута Патрик Андраде вкара с хубав далечен шут, а пет минути по-късно Радослав Василев наказа домакините за втори път.

През втората част "Черно море" игра силно в защита, а съперник сгреши твърде много подавания, за да се надява на точки от този двубой.