Наполи смаза Рома с 4:1 като гост в Серия А и отдалечи римляните от Шампионската лига.

Тимът в небесносиньо доминираше тотално в Дербито на слънцето, както се нарича този сблъсък в италианския футбол.

Аркадиуш Милик даде ранен аванс на гостите във 2-рата минута, а в добавеното време на първото полувреме Диего Пероти изравни от дузпа.

След почивката обаче нямаше надежда за Рома.

Вкараха Дрис Мертенс, Симоне Верди и Амин Юнес. Наполи игра вдъхновено и няма съмнение, че ще играе в Шампионската лига следващия сезон.

Неаполитанците са втори с 63 точки - на 15 зад лидера Ювентус, но на цели 10 пред третия Интер. А петият Аталанта, който може да ги извади от четворката, е на 15 т.

Рома е на шеста позиция с 47 т., на 4 зад четвъртия Милан. Мачовете до края са 9, но формата на "вълците" е отчайваща.