Левски не успя да победи Ботев на свой терен и направи само 1:1. Мачът бе отлична възможност за "сините" да намалят аванса на лидера Лудогорец, който също не спечели в този кръг (0:0 с Берое).

Безидеен и с лоша организация, Левски не направи достатъчно да заслужи победата. В 38-ата минута се намеси външен фактор - съдията Никола Попов даде изключително спорна дузпа за "сините".

Топката удари в рамото Филип Филипов, изстреляна съвсем отблизо, а бранителят дори опитваше да се обърне с гръб и ръката му бе плътно до тялото.

Решението обаче бе факт, отсъдено от съдия №1 в ранглистата на БФС.

Давиде Мариани вкара за 1:0, а това бе четвърта дузпа за Левски в седемте пролетни мача на отбора. След първите 45 минути Валери Божинов бе заменен в състава на домакините заради оплакване от стара травма.

Второто полувреме започна с гол за гостите, които за първи път уцелиха вратата на Николай Михайлов - каква ефективност! В 47-ата минута защитникът Кристиан Димитров стреля от въздуха красиво и "приспа" националния страж - 1:1.

Три минути по-късно Левски остана и с човек повече, след като капитанът на гостите Лъчезар Балтанов бе изгонен за втори жълт картон. Халфът спъна Паулиньо в гръб и санкцията бе заслужена.

Ботев остана с 10 души, а и бе на терена без няколко титуляри, очевидно запазени за ключовия четвъртфинал срещу Черно море за Купата на България в четвъртък. Тодор Неделев, голямата звезда на "канарчетата", гледаше от трибуните.

Левски натисна, разбира се. Победата бе възлова в битката на върха. Но стигна само до две сериозни положения за 40 минути игра с повече футболисти на терена.

Казахстанецът Сейдахмет, започнал за първи път като титуляр, стреля с глава встрани. Паулиньо изпусна златен шанс в 72-рата минута и с това опасностите около вратата на гостите се изчерпаха.

Ботев остава единственият непобеден отбор в България след Нова година, вече в 7 мача. "Канарчетата" успяха да не загубят като гост на "сините" за първи път от близо 22 години!

Левски пък гледа отдалеч върха, остава на 8 точки зад Лудогорец и вече на 5 зад втория ЦСКА.

Със сигурност след бледата игра днес и това разочароващо равенство срещу отслабен съперник, въпросите около треньорския пост на Георги Дерменджиев няма да намалеят.