Носителят на Купата на България - Локомотив (Пловдив), се класира за втория квалификационен кръг на Лига Европа.

Пловдивчани спечелиха с минималното 1:0 гостуването си на черногорския Искра (Даниловград).

Мнозина очакваха далеч по-лесен успех за родния тим, но Локомотив определено не изигра най-силния си мач, като срещна доста трудности в Подгорица.

Слабата игра в атака на пловдивчани можеше да се окаже фатална за европейските им амбиции, но гол от дузпа 15 минути преди края донесе ценния успех.

Наказателният удар реализира капитанът Димитър Илиев, като Локомотив за втора поредна година успява да преодолее съперник в Европа.

Мачът в Черна гора изобщо не може да бъде оприличен като зрелище, а горещото време и ужасният терен по никакъв начин не помагаха.

Локомотив влезе в мача като категоричен фаворит, но пък не успя да демонстрира това с играта си през първата част.

Родният тим бе този, който по-често опитваше да атакува, но пък това не носеше абсолютно никакви опасности пред черногорската врата. Най-добрият шанс дойде след удар с глава на Алмейда, а пък черногорците можеха да открият след мощен шут от дистанция на Йованович, който Мартин Луков блестящо спаси.

През втората част Локомотив опита да се активизира, но родният тим бе далеч от познатото ниво в последната година.

Все пак в 54-ата минута "смърфовете" организираха първата си чудесна атака в мача, която обаче Димитър Илиев завърши неуспешно - с удар над вратата.

Затрудненията в атака очевидно изнервяха плводивчани, а все напористите им опити за гол, можеха да им костват мача.

В 69-ата минута Зоран Петрович се отчете с фрапантен пропуск, като от няколко метра не уцели празната врата. Малко след това Мартин Луков на два пъти трябваше да прави решителни намеси.

Локомотив все пак успя да изстрада своето попадение. В 75-ата минута Илич отлично нахлу в наказателното поле, където бе спрян от неразумния шпагат на Малашевич.

Категорична дузпа в полза на българския тим, която капитанът Димитър Илиев хладнокръвно превърна в гол.

До края с доза хитрости и умело убиване на темпото, Локо успя да откаже играчите на Искра от мераците им за успех.

В тези мигове си личеше, че родния представител е далеч по-опитния тим, като макар да не блестеше, успя да изкове трудния си успех и ще чака съперника си в следващия кръг на Лига Евопа.