Националният бранител Петко Христов дебютира в Серия А в мач от първия кръг, в който неговият тим Специя драматично направи 2:2 при гостуването на Каляри.

На 22 години юношата на Славия вече е част от елита на едно от най-силните първенства в Европа, след като досега бе записвал само влизане в групата с Фиорентина, но никога минути в първото ниво на калчото.

Христов започна като титуляр в схемата на Специя с трима бранители, като позицията му бе вдясно на тройката. В такава система той играе и в националния тим, като селекционерът Ясен Петров налага именно трима защитници - братя Христови и Валентин Антов се налагат като изпълнители за момента.

Специя поведе в Сардиния с 2:0 с голове на Емануел Джаси и Симоне Бастони, но само за 4 минути между 62-ра и 66-та домакините стигнаха до равенство. И двете попадения реализира лидерът на Каляри Жоао Педро, като и при двете Христов бе в центъра на събитията.

Първо именно с него на гърба се завъртя и стреля португалецът, като изглеждаше, че ударът от над 20 метра не е особено опасен. Но вратарят на Специя Жероун Зот допусна гол. Не може да се каже, че българинът можеше да направи повече от това да попречи максимално на голмайстора да отправи силен удар.

След това Петко блокира шут на нападател на домакините, но стражът пак закъсня, бе изпреварен от друг играч на Каляри и го събори за дузпа.

Педро изравни, а до края и двата тима имаха по една чудесна възможност да реализират, но резултатът се запази.

Христов игра и преди няколко дни за Купата на Италия при победата на Специя с 3:1 навън над Порденоне. Сезонът започва силно за младежа, който е в състава на Ясен Петров за мача именно с Италия на 3 септември от световните квалификации.