Най-бързият гол през сезона в Първа лига и един от най-бързите в футбола ни изобщо, вдъхнови ЦСКА 1948 за домакинска победа.

"Червените" надвиха Ботев (Пловдив) с 2:1 в Бистрица, като по този начин върнаха аванса си на третото място в класирането на Първа лига.

След 25 изиграни кръга, ЦСКА 1948 има актив от 51 точки, осем зад втория Лудогорец и седем преди четвъртия Левски.

А за днешната победа ключови се оказа първите секунди на мача, когато падна и откриващият гол.

Само 16 секунди! Толкова бяха нужни на Фуртадо да изведе Светослав Диков, който открадна топката точно пред ръцете на стража на Ботев и останал на празна врата нямаше как да сгреши.

Това бе най-бързият гол от началото на сезона в Първа лига, но с 10 секунди по-бавен от рекордьора в елита ни, който е дело на Мирослав Манолов. Неговото попадение за Черно море срещу Монтана бе вкарано в шестата секунда на мача между двата тима през 2012 г.

Ранният гол помогна на ЦСКА 1948 да заигра доста по-спокойно и уверено, а след няколко пропуснати добри шанса, домакините успяха да удвоят още преди края на полувремето.

Тогава след удар на Георги Русев вратарят на Ботев изби, а при добавката Бирсент Карагерен вкара за 2:0.

Бившият играч на Локомотив (Пловдив) изрази бурно радостта си от гола, като дори изтича към една от камерите и с пръсти напомни за победата с 6:0 в пловдивското дерби, от която той бе част.

През втората част мачът продължи да протича под контрола на ЦСКА 1948 и сякаш нямаше какво да се обърка, а домакините изпуснаха и няколко шанса за трети гол.

А това можеше да се окаже фатално, защото в продължението целия мач можеше да се преобърне.

Страхотен изстрел на Абдулай Траоре се оплете в мрежата на ЦСКА 1948 в 92-ата минута, а в следващите 90 секунди до края на мача Ботев имаше още два шанса.

Удар на Бароан от близка дистанция обаче се оказа прекалено слаб, а пък опит на Траоре премина встрани от вратата и в крайна сметка Ботев не успя да стигне до шокиращото изравняване.