Испанският шампион Барселона продължава с проблемите в първенството и завърши 1:1 на собствен терен с Атлетик (Билбао). Така каталунците имат 14 точки и водят в класирането, но регистрираха три поредни мача без победа.

Лионел Меси и Серхио Бускетс стартираха мача от пейката, а третата смяна Мунир Ел Хадади спаси тима от поражението с точното си изпълнение в 84-ата минута. Евентуална загуба щеше да бъде първа на Ноу Камп след повече от две години. Лионел Меси проби и центрира на Ел Хадади, който десет минути преди края донесе точката на домакините.

Ветеранът Оскар де Маркос, който играе на всякакви постове в тима, откри напълно заслужено за баските в 41-ата минута. Той получи топката на воле и не остави шанс за вратаря Тер Щеген.

Преди гола Иняки Уилямс пропусна два много добри шанса да вкара, но все пак отборът от Биская взе първа точка като гост на Барса от 2004-а година, когато е бил воден от актуалния треньор на домакините Ернесто Валверде.

По-рано днес Реал Сосиедад се срина у дома с 0:1 от Валенсия с единствен гол на Кевин Гамейро в 36-ата минута. Домакините можеха да стигнат поне до равенство, но Вилиан Жозе изпусна дузпа в 67-ата минута.

Победата е първа за Валенсия през сезона след пет равенства и едно поражение преди това и с 8 точки те са 12-и. Точно пред тях е Реал Сосиедад със същия актив.