Левски победи ЦСКА с 1:0 в дербито на десетия кръг в Първа лига и поведе еднолично в първенството.

Автогол на вратаря Витаускас Черниаускас през първата част се оказа победен и така "сините" вече водят с три точки на столичния си съперник на върха.

Отборът на Славиша Стоянович бе по-ефективният, по-разумният и по-амбициринатият в двубоя и заслужено измъкна успеха. ЦСКА направи твърде много грешки в отбрана, за които в крайна сметка с плати. "Червените" обаче започнаха по-силно срещата.

Още в 35-а секунда Мауридес отправи мощен удар по посока вратата на Полачек, но стражът се намеси подобаващо. Топката бе в обсега му.

Снимка: Bulphoto

Последваха нервни минути на бързо темпо, но и двете защити отговаряха на зададените въпроси от противниковото нападение.

В една от по-интересните ситуации Рубен Пинто отправи хубав далечен удар в 20-а минута, който мина над вратата. Шест минути по-късно Николай Бодуров получи добър шанс, но ударът му с глава след отклонена топка от корнер не бе точен.

След половин час игра Левски поведе. Ангел Лясков направи груба грешка, опитвайки да владее сам топката в опасна зона и тя му бе отнета. Обертан с прецизен удар по земя удари греда, преди топката да срещне гърба на Черниаускас и да влезе във вратата му за 0:1.

В 40-а минута литовският страж направи страхотно спасяване след удар с глава на Станислав Костов. Центрирането бе на Милош Цветкович. Действията на ЦСКА бяха твърде неубедителни и след гола.

Левски превъзхождаше през първата част и заслужено отиде за почивка с аванс. В началото на втората и двата отбора последователно поискаха дузпа. Първата претенция бе на "червените" за игра с ръка на Иван Горанов след удар на Тиаго, а в другото наказателно поле Кабрал падна на земята след контакт с Малинов. И в двата случая сигнал не последва.

След час игра ЦСКА натисна в търсене на изравнителен гол и бе близо до такъв в 67-а минута, когато Али Соу и Мауридес се разминаха с топката.

До самия си край мачът протичаше с нерви и множество единоборства, повечето в половината на символичния гост. В 83-а минута Десподов отправи удар от малък ъгъл в наказателното поле, който не намери целта.

Снимка: БТА

Секунди след това напрежението ескалира и играчите на двата отбора се сдърпаха в едно от обичайните за този сблъсък мелета. Забавянето бе в интерес на "сините", а Ивайло Стоянов раздаде четири картона.

Множеството накъсвания отнеха възможността на ЦСКА да създаде нещо по-интересно до края.