След седмица, белязана изцяло от негативни емоции и резултати, Ливърпул успя да се върне на победния път.

Мърсисайдци победиха Уулвърхемптън с 2:0 и така след ужасяващото начало на календарната година, вече имат три победи от последните си четири мача на ниво Висша лига.

Само преди месец момчетата на Клоп загубиха от този опонент с 0:3, а от началото на календарната година кризата в играта и в резултатите им е безспорно.

И на фона на това тези 10 точки от последните четири мача изведнъж поставиха Ливърпул в страхотна позиция за атакуване на място в топ 4.

Към момента Ливърпул е шести с 39 точки, с шест по-малко, но и мач пасив спрямо четъвртия Тотнъм. По всичко личи, че в оставащите доста мачове до края на сезона, тези два тима и Нюкасъл ще се борят за това заветно четвърто място.

Днес на "Анфийлд" победата за Ливърпул в никакъв случай не дойде леко, като домакините се нуждаеха от попадения в последните 20 минути, за да се поздравят с успех.

След 70 минути неуспешни опити за гол, с изключение на отмненото от ВАР попадение на Нунес, в спасител за Ливърпул се превърна Върджил ван Дайк.

Негов гол означаваше 1:0 за мърсисайдци, а по-малко от три минути по-късно, дойде ред и на Мохамед Салах да се разпише за 2:0, което се оказа и крайният резултат.