"Ливърпул" започна по изключително убедителен начин сезона си във Висшата лига, в който множество специалисти и фенове смятат, че клубът има сила да атакува титлата.

Мърсисайдци биха гостуващия "Уест Хям" на "Анфийлд" с 4:0, а головете вкараха обичайните реализатори на този стадион през миналото лято - веднъж Мохамед Салах и два пъти Садио Мане. Освен това Даниел Стъридж добави едно попадение с първото си докосване за сезона.

Две от попаденията паднаха през първата част, а третото в началото на втората. Последното бе от засада, която страничният рефер не забеляза. Последният гол бе в самия край.

Снимка: БТА

"Уест Хям" на Мануел Пелегрини приложиха много интересна тактика с постоянна изкуствена засада през първото полувреме и в началото тя работеше, но тимът се пропука в 20-а минута.

Тогава след хубава атака Андрю Робъртсън центрира отляво и Салах реализира от непосредствена близост. "Чуковете" бяха близо да постигнат поредна изкуствена засада, но египтянинът този път бе зад линията на топката по време на паса.

Последваха два нови много добри шанса за домакините. Първо удар на Трент Александър-Арнолд от пряк свободен бе спасен страхотно от Лукаш Фабиански, а в 37-а минута Салах от близо прати топката право в тялото на бившия страж на "Арсенал".

В самия край на добавеното време на първото полувреме Садио Мане направи 2:0. След разконцентрирани действия на "Уест Хям" Милнър отклони едно центриране и на опразнена врата сенегалецът успокои своите.

"Ливърпул" продължи да тероризира противниковата отбрана и в началото на второто полувреме. Садио Мане вкара втория си гол след пас на Фирмино. Повторенията показаха, че има засада, но страничният съдия не реагира.

В 88-а минута влезлият туко що като резерва Даниел Стъридж вкара с първото си докосване, за да оформи крайното 4:0.