Манчестър Юнайтед даде глътка въздух на своя мениджър Ерик Тен Хаг с победа над Брентфорд на "Олд Трафорд" с 2:1.

Срещата от осмия кръг на Висшата лига донесе ново напрежение за нидерландския мениджър, като тимът му изоставаше на полувремето, но през второто успя да обърне нещата в своя полза.

Така Юнайтед прекъсна серията си от три мача без успех в първенството, за да се изкачи до десетото място с актив от 11 точки. За Брентфорд четвъртата загуба като гост оставя тима с 10 точки на 12-ата позиция.

През първата част и двата тима изпуснаха добри възможности преди в самия й край Брентфорд да накаже съперника от корнер. При него Итън Пинок се извиси над Каземиро и прати топката с глава във вратата за 1:0.

Реакцията на Юнайтед дойде бързо през втората част. Още във втората й минута Алехандро Гарначо се разписа на далечната греда след много добро центриране на Маркъс Рашфорд.

В 62-ата минута обратът стана пълен след магическа асистенция на Бруно Фернандеш към Расмус Хойлунд. Датчанинът наказа вратаря на гостите с технично изпълнение над плонжа му.

В друг мач от деня Тотнъм победи Уест Хям с 4:1 в лондонското дерби на "Тотнъм Хотспър Стейдиъм".

"Чуковете" поведоха през първата част с гол на Мохамед Кудус в 18-ата минута, но в 36-ата Деян Кулушевски изравни. През втората част "шпорите" вкараха три безответни гола чрез Ив Бисума, автогол на Алфонс Ареола и Хюн-Мин Сон.

Така отборът на Постекоглу вече е седми с актив от 13 точки, докато този на Хулен Лупетеги е 15-и с 8.