Страхотно шоу беляза дербито от групата на Лудогорец между отборите на Рома и Бетис, което се игра пред пълните трибуните на "Стадио Олимпико" в Рим.

Тези трибуни обаче останаха смълчани след края на мача, който Бетис драматично изтръгна с 2:1.

Испанците го направиха твърде болезнено - с победен гол в 88-ата минута, точно когато домакините бяха хвърлили всички сили в атака и изпускаха положение след положение.

Победа, която почти сигурно праща Бетис напред в турнира със събраните 9 точки от три мача, но и до голяма степен идва на помощ на Лудогорец.

След три кръг разградчани остават на втора позиция с 4 точки, докато воденият от Жозе Моуриньо тим на Рома има три, а ХИК Хелзинки е с една.

Снимка: АР/БТА

Но Рома и Бетис направиха страхотен сблъсък, в който освен трите гола и драматичния развой, феновете видяха много футбол и редица шансове пред двете врати.

Мач от много високо ниво, в който след куп пропуски резултата откри Пауло Дибала от дузпа.

Тя бе отсъдена с помощта на системата ВАР, която подсказа на главния рефер, че има игра с ръка в наказателното поле на гостите.

Но въпреки гола Бетис не се смути и само шест минути по-късно изравни, а това се случи с много мощен и отлично насочен удар на Гуидо Родригес.

До края и двата тима имаха положения, но много по-чистите бяха тези в сметката на Рома. Греда и спасен удар на Заниоло от няколко метра бяха най-запомнящите се, а когато "Олимпико" очакваше финалният домакински натиск, Луис Енрике смълча трибуните.

Чуваха се само около трите хиляди севилски фенове, които празнуваха гола, оказал се и победен в мача.

Този резултат направи така, че към този момент Лудогорец държи с ръцете си своята съдба в турнира.