Неубедителният старт на сезона на Ювентус продължава след шокираща загуба с 0:1 при гостуването на новака Монца в седмия кръг на Серия "А".

Това беше първо поражение за "бианконерите" в първенството, но по-важното - първа победа за отбора на Валентин Антов в елита изобщо.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖИ ОТ ИТАЛИАНСКИТЕ МАЧОВЕ >>>

Тимът, който за първи път играе в елитната дивизия на италианския футбол, успя да стигне до успеха благодарение на гол на датчанина Кристиан Гюткяер в 74-ата минута. В края на първото полувреме Юве остана с човек по-малко заради червен картон на Анхел ди Мария и това сериозно утежни задачата за гостите.

За Ювентус това е първа загуба в Серия "А", но тимът е едwа осми в класирането, тъй като в предишните си шест мача на четири пъти завършва наравано. Прибавени към това загубите от ПСЖ и Бенфика в Шампионска лига, Масимилиано Алегри нищо чудно съвсем скоро да бъде уволнен.

Историческата победа за Монца носи актив от четири точки и 18-о място в класирането. Валентин Антов за пореден път през този сезон остана на резервната скамейка.