Новакът ФК Крумовград продължава да върши чудеса и записа пета поредна победа в елита и трета от началото на годината.

На базата в квартал "Коматево", където играе домакинските си мачове, Крумовград победи с 3:1 на практика местния Локомотив от Пловдив.

Да, двубоят се игра на базата на градския опонент на "железничарите", но в техния град и изцяло пред тяхна публика. Въпреки това Крумовград напълно заслужи успеха си, като само в рамките на две седмици успя да удари и двата пловдивски отбора.

А към победите над пловдивските Локопмотив и Ботев прибавяме и тази над столичното Локо, което прави Крумовград отборът в най-добра форма в родния елит заедно с Лудогорец.

Макар Крумовград да имаше своите шансове и през първата част, играта бе по-скоро равностойно, докато през вторите 45 минути, новакът в елита тотално заслужи убедителния успех.

След отлична атака Серкан Юсеин успя да открие в 54-ата минута, а 20 по-късно ужасяваща грешка в отбраната на символичните гости подари топката на Крумовград, а тя в крайна сметка се озова в Джуйнет Али, който от няколко метра вкара в празната врата.

За да бъде ситуацията за Локомотив още по-ужасяваща, гол вкара и реализатор №1 в елита - Алекс Колев, с което даде класическа предниан на своя тим. В добавеното време на мача пловдивчани върнаха един гол чрез Нтело, но той бе малка утеха в този катастрофеален следобед.

Това е изравнен рекорд за най-убедителна победа на Крумовград в няколкомесечната му елитна история, след тази над Лудогорец със същия резултат в първия кръг. А спечелените днес три точки пратиха тима временно на седмото място с общ актив от 33.

За Локомотив пък загубата бе втора поредна, като "смърфовете" остават пети с 41 пункта, но още в понеделник могат да изостанат на три от четвъртия Левски.