Левски победи Етър с 2:1 на "Георги Аспарухов" в среща от 19-ия кръг на Първа лига.

"Сините" си върнаха настроението след издънките в последно време, въпреки че и днес не изнесоха силен мач. Етър бе равностоен в хода на почти целия двубой, но индивидуалната класа в редиците на домакините реши двубоя след обрат.

В продължението на срещата Етър вкара за 2:2, но бе отсъдено нарушение от съдията Никола Попов. Решението бе много спорно и подлежи на дискусия. Ако голът бе оставен, Левски във втори пореден мач щеше да загуби трите точки в последния момент.

Срещата започна кошмарно за Левски. "Болярите" поведоха с гол на Велко Патрович с глава в седмата минута. Грешката бе на вратаря Мартин Полачек и Милош Цветкович, които проявиха лоша комуникация.

В 20-та минута не без малка доза късмет "сините" изравниха. Станислав Костов бе изведен от Кабрал и стреля от малък ъгъл, но неточно. Топката обаче бе избита от Иван Скерлев, който нескопосано си я вкара във вратата - 1:1.

След половин час игра Велко Патрович имаше страхотен шанс да вкара втория си гол след като мина на парад през "синята" защита, но стреля твърде неточно от изгодна позиция.

В 54-та минута Серджиу Буш вкара първия си гол за първенство от 24 май насам. Румънец получи от Кабрал, залъга вратаря и отбеляза в опразнената врата за 2:1.

Въпреки че изоставаше, Етър през целия мач бе опасен и организираше не толкова лоши атаки. На другата врата Серджиу Буш направи един от значимите пропуски в 75-та минута.

Левски бе по-опасният отбор в последните 10 минути, но така и не създаде изгодни положения за гол, тъй като ударите бяха твърде леки или изобщо атаките не завършваха с такива.

Етър обачи събуди дежа вю в редиците на съперника. Иван Петков вкара за 2:2 в продължението, но му бе отсъдено нарушение срещу Иван Горанов.

Победата оставя Левски на втората позиция с актив от 41 точки, но и мач повече от директните съперници. Етър е седми с 27 точки.