Кристъл Палас и Манчестър Юнайтед изиграха много атрактивен мач на "Селхърст Парк" в Лондон в петия кръг на Висшата лига.

След множество пропуски обаче срещата завърши при резултат 0:0, като през първата част "червените дяволи" доминираха, а през втората и домакините имаха златни шансове да стигнат до трите точки.

Равенството оставя Юнайтед на 11-ото място със седем точки, докато лондончани продължават да нямат победа през сезона и са 16-и с три след три поредни равенства.

Мениджърът на гостите Ерик Тен Хаг избра да започне с Джошуа Зиркзи на върха на атаката, като звездата Маркъс Рашфорд беше оставен на резервната скамейка.

Това даде резултат, защото през първата част Юнайтед бе много опасен. Техният бивш вратар Дийн Хендерсън направи страхотно спасяване срещу Алехандро Гарначо в десетата минута, а след това срещу Матайс Де Лихт след удар с глава и срещу Лисандро Мартинес от близка дистанция.

Юнайтед по чудо не повеждаше в резултата и това се потвърди в 27-ата минута, когато последователно Гарначо и Бруно Фернандеш нацелиха напречната греда в една атака.

През втората част пропуските продължиха, но Кристъл Палас също можеше да съжалява, че не победи. Първо удар на Еберечи Езе от близка дистнция мина на сантиметри от гредата, а после Андре Онана направи фантастично двойно спасявяне след удари на Еди Нкетия и Исмаила Сар.