Отборът на Наполи продължава да е перфектен в Серия "А", като постигна своята четвърта победа от първите четири кръга.

Неаполитанците бяха повече от категорични, като спечелиха с разгромното 4:0 гостуването си на Удинезе.

Така съвсем логично "небесносините" са лидери в класирането с актива си от 12 точки, следвани от двата гранда от Милано - Милан и Интер, които имат по 10.

Резултатът бе открит в 24-ата минута, когато Лоренцо Инсиние опита да прехвърли вратаря и вероятно топката щеше да влезе във вратата преди бранител да я изчисти, но Виктор Осимен за всеки случай реши да я довкара от около метър.

До края на полувремето Наполи вкара и втори гол, с който до голяма степен реши всичко в срещата.

Този гол дойде след невероятно заучено положение, което премина през четирима играчи и бе завършено от Амир Рахмани.

През втората част доминацията на неаполитанците продължи, а те стигнаха до нови две попадения, с което направиха победата си разгромна.

В началото на полувремето Калиду Кулибали се разписа за 3:0, а малко преди края влезлия от пейката Хървин Лосано вкара за крайното 4:0.

Така Наполи оглави еднолично таблицата, а Удинезе остава на осмо място със седем точки, което все пак е доста успешен старт на сезона за "чернобелите".