Няколко дни след Вечното дерби между Левски и ЦСКА, сблъсък един срещу друг имаха и другите два основни столични клуба, които макар и пред доста по-малко публика, сътвориха истински спектакъл с пет гола.

В него Славия победи Локомотив с 3:2, като за втори път в рамките на календарната година успя да надвие един от историческите си съперници.

А шоуто с пет гола при всички положения бе изненадващо, защото последните пет мача на Славия неизменно завършваха с пет един гол и не се радваха на особено зрелищен футбол, но днес на "Александър Шаламанов" нещата бяха различни.

Още в деветата минута Куентин Сеедорф откри в полза на Славия и с ранния си гол даде заявка, че днес може и да видим спектакъл.

А малко по-късно "белите" получиха шанс да изпълнят дузпа, която Иван Минчев превърна в гол за перфектен старт и аванс от два гола само в рамките на 15 минути игра.

Това обаче не бе края на шоуто през тази първа част, в която видяхме нови два гола. Анте Аралица върна Локомотив в играта след красив гол, при който навърза няколко противникови играчи и отлично насочи топката във вратата.

Ключовият момент в мача може би дойде 33 секунди след изтичането на триминутното продължение, което съдията даде на първата част.

Тогава при едно центриране от пряк свободен удар Владимир Николов бе оставен непокрит и с глава покачи на 3:1, за да върне ключовият аванс от два гола за Славия още преди почивката.

А въпреки опитите на Локомотив да изравни и вторият гол на Анте Аралица в 64-ата минута, "железничарите" така и не успяха да се завоюват точка.

Това означава, че от завръщането си в родния футбол треньорът Антон Велков взе една точка и направи други два зрелищни мача, но за негово съжаление загуби и двата с 2:3.