Пирин измъкна точка от домакинството си на Етър след много късен гол за равенството 2:2 в долната шестица на efbet Лига.

Благоевградчани бяха фаворити срещу вече изпадналия си съперник и поведоха в резултата много рано в мача, но през втората част допуснаха бърз обрат в рамките на три минути. Все пак в продължението на срещата стигната до точката с красив гол на Арно Лузайадио.

Пирин се нуждаеше от трите точки в битката за оцеляване, като равенството ги оставя на третото място с 31 точки, на една пред четвъртия Хебър, който по-късно приема Берое и на три от петия Ботев (Враца), който гостува на Локомотив София. Четвъртият в тази група ще играе бараж с отбор от Втора лига, а петият изпада директно заедно с Етър. За великотърновци това беше второ поредно равенство след това срещу Локо (София), но тимът на Светослав Петров със сигурност завършва последен, засега с 16 точки.

Резултатът на стадион "Христо Ботев" беше открит още в четвъртата минута. Иван Тасев центрира от десния фланг, а Серин Файе си отбеляза куриозен автогол.

В 12-ата минута Етър по чудо не изравни, като Йоаким Карсела удари напречната греда от чиста позиция.

През втората част "виолетовите" направиха изненадващ обрат за три минути. Първо в 61-ата минута централният нападател Иван Василев вкара от близка дистанция, а малко по-късно Карсела се разписа със супер удар от воле след центриране на Жан-Марк Тибуе.

След това Пирин се затрудняваше да създава опасни положения, но специален миг им донесе точката. В 93-ата минута Арно Лузайадио отбеляза със впечатляващо фалцово изпълнение в горния ляв ъгъл на Кристиян Секулич.

В следващия кръг Пирин приема Хебър, а Етър ще е домакин на Ботев (Враца).