Пловдивските Локомотив и Ботев откриха сезона в Първа лига с равенство 1:1 в градското дерби помежду си.

Мачът на "Лаута", който се игра само пред домакинска публика след разбирателството между двата клуба не излъчи победител, за което повече трябва да съжаляват гостите от Ботев.

Освен, че водеха в резултата до 77-ата минута и имаха игрово предимство, "канарчетата" имаха и няколко чисти положения на сметката си, но ги пропиляха.

Така "жълто-черната" част на Пловдив не успя да се позрави с първа победа на "Лаута" от пет години насам. Период, в който Ботев регистрира две ремита и две поражение, едното от които бе със срамното 0:6.

Днес стартът на мача бе много по-добър за Ботев, а в 10-ата минута стражът на домакините Динко Хоркаш излезе неразчетено при едно центриране и буквално нокаутира противниковия нападател Мартин Секулич.

Снимка: БТА

Съдията правилно посочи бялата точка, а зад топката застана потърпевшият хърватин, който вкара за 1:0.

Малко след това Ботев пропусна страхотен двоен шанс да вкара нов гол, след като Секулич пропусна сам срещу вратаря, а секунди по-късно Колев уцели и гредата.

Най-добрите минути за Локомотив може би в целия мач бяха в края на първата част, когато "смърфовете" от своя страна достигнаха до няколко опасности, но Хидаед Ханкич опази своята врата.

През втората част хаотичните действия в отбраната на Локомотив продължаваха, а Ботев имаше няколко страхотни шанса на контраатака, но играчите в "жълточерни" екипи ги пропиляваха с лека ръка, заради което си платиха скъпо.

В 77-ата минута дойде изравнителният гол на Локомотив, когато Пиер Зебли отправи мощен шут, който буквално остави Хидаед Ханкич без реакция.

Макар топката да премина на милиметри от главата му, австрийският страж просто не успя да реагира.

Така сезонът за двата пловдивски елитни клуба започна с реми, което е второ поредно в дербитата помежду им.