ЦСКА отмента една от задължителните си задачи и поне за 24 часа ще оглави класирането на родния елит.

"Червените" победиха Локомотив (Пловдив) с 1:0 у дома, като по този начин излязоха с две точки пред Лудогорец, но и с мач повече от 11-кратния шампион.

Задължителна победа, която ЦСКА трябва ше да постигне в преследването си на шампионската титла, от която го делят не само победи в оставащите два мача срещу ЦСКА 1948 и Левски, но и задължителна грешка на Лудогорец, без която пъзелът няма да се нареди.

И докато потенциална грешка на Лудогорец е събитие, изцяло извън контрола на "червените", те днес свършиха своята задача по добре познат начин - с минимална победа.

ЦСКА отново надигра своя опонент, имаше контрол през огромна част от мача, но вкара само един гол, който за щастие се оказа достатъчен за трите точки.

Единственото попадение днес вкара "червеният" капитан Юрген Матай, който бе точен в 26-ата минута, когато след центриране от корнер Линдсет отклони топката, а нидерландският бранител се разписа.

По този начин той се реваншира пред феновете за пропуска от дузпа, който преди няколко месеца направи именно срещу Локомотив на "Българска армия". Пропуск, който тогава костваше две точки на "червените".

ЦСКА имаше още няколко шанса да удвои до края на почивката, но не съумя да го стори. През втората част положенията бяха далеч по-малко, като от домакините най-близо до гола бе Лазар Туфегджич, който нацели гредата.

Локомотив от своя страна не създаде почти нищо интересно пред Густаво Бусато с изключение на една ситуация, в която Димитър Илиев имаше сериозни претенции, че е задържан в наказателното поле.

Задържане действително имаше, но главният съдия, а и ВАР асистентите му прецениха, че няма основание положението да се преразглежда.

Така ЦСКА за десети път през сезона спечели с минималното 1:0, което носи толков точки, колкото всеки друг успех. А тези точки поне към момента пращат "червените" на първото място.