Извънредна ситуация се получи по време на двубоя между Кадис и Барселона на "Нуево Мирандия" от петия кръг на испанската Ла Лига.

При резултат 2:0 за каталунците десетина минути преди края, фен на домакините получи инфаркт, което принуди съдията да прекрати двубоя за около час.

ВИДЕО ОТ ДВУБОЯ И ПРЕКЪСВАНЕТО ВИЖТЕ ТУК >>>

Мъжът получи спешна медицинска помощ, като телевизионните кадри показаха само как вратарят на Кадис Йеремиас Ледесма тича, за да хвърли дефибрилатор към медицинския екип. Другото видимо бяха уплашените реакции на футоблистите и феновете по трибуните.

Мачът беше подновен след над половин час пауза и Барселона вкара две нови попадения, за да спечели с 4:0.

Точни за каталунците бяха Френки де Йонг, Роберт Левандовски, Ансу Фати и Осман Дембеле, като всички голове паднаха през второто полувреме.

Победата е четвърта поредна за Барса през сезона и изкачва тима поне временно на първата позиция с 13 точки, на една пред Реал, който утре приема Майорка. Кадис е най-слабият отбор от началото на първенството след пет поредни загуби и 14 допуснати гола без нито един вкаран.