Ботев (Пд) спечели гостуването си на Пирин в Благоевград с 4:2, като двата отбора поднесоха неочаквано зрелищен двубой в предпоследния кръг на редовния сезон у нас.

Или пък - не съвсем неочаквано, след като в последните два рунда спектакли с много попадения изобилстват.

Антоан Бароан вкара три пъти за гостите, които поведоха с 2:0 с негови голове, преди автогол на капитана им Виктор Генев и точен удар на Макрецкис да донесат паритет на Пирин още до почивката.

След нея другият капитан Александър Дюлгеров си отбеляза автогол, а Бароан оформи хеттрика си в 75-ата минута.

Така Ботев от Пловдив вече няма как да изпадне, гарантирайки си място в четворката от 7-мо до десето място. "Канарчетата" няма как да са 11-и, там ще е Ботев (Вр) или Берое.

Но пловдивският отбор няма и как да е седми - на 14 точки е от него, та и бараж за Европа е мираж.

Пирин остава 14-и с 21 точки и ще се бие за оцеляването си в последната шестица, където са още врачани, заралии, Септември, Хебър и Спартак (Вн).

Любопитно, Ботев печели едва за трети път през сезона като гост, не бе побеждавал изобщо в последните си шест мача, а за първи път от 2018-а бележи четири гола при гостуване (4:2 срещу изпадналия Верея тогава).