ЦСКА мина с лекота през гостуването в Пазарджик и разгроми Хебър с 4:0. Мачът бе лишен от интрига още след първите 28 минути, когато Дюкенс Назон на два пъти и Лазар Туфегджич вкараха за 0:3.

Така "червените" съкратиха аванса на върха на Лудогорец само на 1 точка (71 срещу 70), преди двата отбора да изиграят последните си двубои от редовния сезон.

В тях лидерът гостува на Ботев (Пд), а преследвачът е домакин на Ботев (Вр), но без публика, след като бе наказан от БФС.

След тези мачове идват плейофите, в които съперниците за титлата ще имат по пет срещи, включително пряк дуел във втория кръг от тази фаза.

Домакин ще е този, който остане начело след редовния сезон (към момента Лудогорец).

Снимка: БТА

В Пазарджик се очакваше реакцията на ЦСКА след поражението именно от Разград в миналия кръг, което свали от върха тима на Саша Илич.

И тя дойде, но не и без помощта на груби грешки на играчите на Хебър, при това още в първия половин час.

В петата минута вратарят Петър Дебърлиев не изрита добре една топка, тя бе пратена обратно към него и намери в чиста позиция Дюкенс Назон, а деветката на гостите с лекота вкара за 0:1.

Снимка: БТА

В 13-ата минута дълъг извеждащ пас намери сърбина Туфегджич, който по диагонал незабавно стреля, а Дебърлиев отново бе не на идеална позиция, излязъл твърде далеч от вратата си.

Третото попадение пък е изцяло на съвестта на вратаря, който не успя да спре лек удар на Назон, който бе право в него. И - 0:3 в 28-ата минута.

Хебър нито имаше сили, нито характер, да тръгне да търси обрат. Тимът на Любослав Пенев опитваше да се надиграва, но се откриваше в отбрана и по чудо не допусна още голове до почивката.

След нея такъв дойде от доста дискусионна дузпа.

Капитанът на ЦСКА Юрген Матай наистина бе задържан в наказателното поле при центриране, но в зона, далечна на тази, в която бе пратена топката. И все пак това бе решението на рефера Владимир Вълков, а Иван Турицов вкара от 11 метра четвъртия гол.

Снимка: БТА

До края последваха куп пропуски на "червените" - от резервите Бисмарк Чарлз и Дауда Бамба, от Назон и Гарсес...

А домакините имаха добра ситуация за почетен гол, но Георги Търтов не успя с глава.

Така ЦСКА показа, че преследването за титлата продължава. И шест кръга преди края, при една точка разлика, интригата на върха е все така силна.