Нидерландецът Арне Слот е третият треньор, който заема мястото на фаворит №1 за наследник на Юрген Клоп от новия сезон.

Първоначално мърсисайдци се огледаха в Чаби Алонсо, който реши да остане в Байер, а вчера стана ясно, че нещата няма да се получат и с другия фаворит - португалецът Рубен Аморим.

Така на хоризонта се появи името на Арне Слот, който е настоящият треньор на нидерландския гранд Фейенорд.

45-годишният Слот, който като футболист се лута между първото и второто ниво на нидерландския футбол, се захваща с треньорството през 2016-а, когато води тима на Камбур.

Следват няколко сезона като помощник в АЗ, преди Слот да застане начело на тима и противно на всяка логика да стане шампион. Воденият от него отбор делеше върха в класирането на Ередивизи с Аякс, преди пандемията да прекъсне шампионата, а след това властите да вземат решението шампион на Нидерландия за 2020-а да няма.

През 2021-а Арне Слот пое Фейенорд и в края на сезона игра финал в Лигата на конференциите, който грандът от Ротердам загуби от Рома на Моуриньо.

Преди година Фейенорд на Слот стана шампион на Нидерландия, а през този сезон вдигна и Купата - три сезона с два треофея и един европейски финал.

През лятото Арне Слот отново бе свързвам с Висшата лига. Тогава ставаше въпрос за поста начело на Тотнъм, но самият той категорично заяви, че към момента няма интерес към подобен ход.

Негови думи обаче са: "Винаги съм казвал, че Висшата лига е най-доброто първенство. Логична следваща стъпка в кариерата ми ще бъде в чужбина, а погледът ми е насочен към Англия".

Начело на АЗ и Фейенорд, Слот доби слава на треньор, практикуващ офанзивен и атрактивен стил на игра, а неслучайно името му бе свързвано с европейски колоси като Барсселона и Байерн.