Марсело Биелса няма да бъде на пейката на Уругвай за последния мач от груповата фаза на Копа Америка, противопоставящ състава му на един от домакините на турнира - САЩ. Причина за санкцията на Лудия е закъснение от страна на неговия отбор по време на мача срещу Боливия миналия четвъртък, който уругвайците спечелиха с 5:0.

Двукратните световни шампиони са излезли на терена за второто полувреме по-късно от предвиденото, а така са нарушили членове №104 и №105 от правилата на турнира. Организаторите са изключително стриктни в този аспект, а в случая не става дума за лично отношение към култовата фигура Биелса.

Ел Локо е четвъртият треньор, който бива наказан заради нещо подобно, след като сходна съдба имаха Лионел Скалони (Аржентина), Рикардо Гарека (Чили) и Фернандо Батиста (Венецуела).

Помощникът на Биелса Диего Рейес ще води отбора срещу Щатите. Той определи Копа Америка като "труден турнир" именно заради стриктното спазване на точно тези изисквания.

Уругвай е на първо място в групата си с 6 точки и голова разлика 8:1 след два изиграни мача, докато САЩ е втори с 3 точки.

Мачът е на живот и смърт за домакините, защото при загуба от урусите и победа или равенство на Панама срещу Боливия, участието им в надпреварата ще приключи още в груповата фаза.

Сблъсъкът между американци и уругвайци е от 04:00 часа българско време във вторник сутрин.