Пред 10 000 фенове ЦСКА допусна болезнена загуба на точки в оспорваната битка за шампионската титла.

В София "армейците" стигнаха само до 1:1 в домакинството си на Локомотив Пловдив в изключително нервен мач.

Така ЦСКА вече води на върха с 4 точки, които могат да станат само една, ако утре Лудогорец си вземе домакинството с Пирин.

"Червените" бяха без своя треньор Саша Илич, който е наказан от БФС.

"Армейците" започнаха вихрено мача и поведоха в резултата в деветата минута. Тогава голаджията Дюкенс Назон се добра до топката в наказателното поле и след финт я прати във вратата на гостите.

Това бе четвърти пореден шампионатен мач за хаитянина, в който успява да се разпише, като вече има 11 гола от началото на шампионата.

Булфото

След попадението ЦСКА прподължи да натиска съперника, но бе попарен в самия край на полувремето. Тогава Ерик Сорга получи пас от Димитър Илиев зад гърба на отбраната на ЦСКА и отбеляза. Голът бе отменен заради засада от страничния съдия, но след 3-минутно преразглеждане с VAR в крайна сметка бе зачетен. Доста спорно решение на съдийската бригада.

Това обаче далеч бе беше най-скандалният момент в мача.

В средата на втората част играчът на ЦСКА Брадли де Нойер бе повален в наказателното поле на Локомотив Пловдив. Реферът Драганов обаче не даде дузпа. Наложи се колегите му от VAR да го привикат, за да изгледа отново ситуацията. Дори и след като го направи обаче, Драганов не даде дузпата за ЦСКА, навличайки си гнева на трибуните.

Феновете засипаха с нецензурни скандирания както съдията, така и БФС, намеквайки за мръсна поръчка срещу ЦСКА в борбата за титлата с Лудогорец. А след това запалянковците озариха стадиона с ефектно пирошоу.

Булфото

В оставащите 30 минути до края ЦСКА направи всичко по силите си, за да спечели мача. В игра дори се появи дълго лекувалият травма Бисмарк Чарлс. Но най-чистото положение бе пропуснато от Джеферсон, който от 3 метра не успя да уцели вратата.

В 82 минута ЦСКА отново имаше претенции за дузпа за нарушение в наказателното поле на Локомотив, но Драганов отново не даде сигнал.

За да се стигне до ключовата 86 минута, в която ЦСКА от третия опит получи заветната дузпа за поваляне на Гарсес. Зад топката застана капитанът Юрген Матай, който обаче стреля в гредата!

До края ЦСКА не успя да създаде сериозна опасност пред вратата на гостите и мачът завърши 1:1. Като може да се окаже ключов в битката за шампионската титла.