Арсенал спечели драматично двубоя си с Борнемут и отново има актив от 5 точки на върха в класирането на Висшата лига. Така "артилеристите" отговориха по шампионски на преследвача Сити, който по-рано през деня съкрати разликата само до 2 пункта.

Двубоят от 26 кръг бе изключително драматичен, като Арсенал направи обрат от 0:2 и стигна до успеха с гол на Рийс Нелсън чак в седмата минута на добавеното време.

Филип Билинг от Борнемут вкара един от най-бързите голове във Висшата лига, за да изведе отбора си напред в резултата. Борещият се за спасение тим на Борнемут предприе дързък рейд отдясно веднага след началния удар и топката беше подадена на Билинг, който я вкара в мрежата.

Системата за времеизмерване "Opta" за мачовете във Висшата лига отчете попадението в 9.11 секунда, което го прави второто най-бързо изобщо в елитното първенство на Англия.

Getty Images

Най-бързият гол, отбелязан някога във Висшата лига, е на Шейн Лонг в 7.69 секунда след началния удар за Саутхямптън срещу Уотфорд през 2019 година.

Маркос Сенеси покачи на 2:0 за гостите в 57-ата минута.

След това Арсенал подобри играта си и успя да стигне до три безответни попадения. Томас Партей намали изоставането на домакините след час игра, Бен Уайт направи 2:2 в 70-ата минута, a страхотен удар на резервата Рийс Нелсън седем минути след началото на добавеното време подпечата победата на Арсенал.

В друг мач от кръга Челси победи Лийдс с 1:0 и най-накрая зарадва феновете си.

Единственото попадение беше дело на френския защитник Уесли Фофана, който се разписа с удар с глава в 53-ата минута. Голът на Фофана е едва втори домакински за лондончани от началото на 2023 година.

Това е първа победа от 15 януари насам за отбора на Греъм Потър. Челси остава на десета позиция в класирането на Висшата лига с 34 точки.