"Левски" не успя да запише шеста поредна шампионатна победа, след като стигна само до 0:0 срещу Крумовград в мач от 24-ия кръг.

Така "сините" изостанаха на 6 точки от ЦСКА и Черно море, като продължават да заемат четвъртото място. Крумовград пък е осми с 34 точки.

Макар срещата на "Герена" да не предложи голове, изобилстваше от много битка и имаше заряд до самия край.

Още повече, че се игра пред впечатляващите за родните футболни стандарти 11 000 фенове по трибуните.

През първата част "Левски" имаше сериозно преимущество в играта, но в края на първото полувреме остана с човек по-малко на терена.

В грешник се превърна Патрик-Габриел Галчев. Той бе последен в отбраната и реши да се опитва да повежда с гърди топката, беше му отнета и се принуди да повали нападателя на Крумовград.

Булфото

Съдията Ивайло Ненков мигновено отсъди нарушение, като показа директен червен картон за Галчев. Футболистът на "Левски" пък се прибра със сълзи в очите към съблекалнята.

През втората част домакините стигнаха до греда чрез Ел Джемили, но численото неравенство на терена се оказа клювочо.

"Левски" имаше и претенция за дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Крумовград, но съдията не отсъди нищо, а от VAR не го привикаха да изгледа още веднъж ситуацията.

Така в крайна сметка "Левски" и Крумовград взаимно сложиха край на сериите си от по 5 поредни победи.

В следващия кръг "сините" гостуват на Етър, а Крумовград приема Пирин.