Бетис ще играе четвъртфинал за Купата на Краля за двадесет и осми път във вековната си история. Пред празните трибуни на “Бенито Вийямарин” тимът на Мануел Пелегрини изхвърли градския съперник Севиля след победа с 2:1 и така сложи край на черната серия срещу местния си противник у дома, която се простираше в три поредни мача без успех.

Треньорът Пелегрини също не бе печелил дерби откакто е начело на Бетис.

Двата отбора доиграха съботния мач без публика, след катo феновете на домакините удариха с предмет противников играч при радостта си след изравнителния гол на Набил Фекир в 39-ата минута. Няколко по-рано Папу Гомес бе дал преднина на гостите.

Победният гол бе реализиран от Серхио Каналес, който вкара с изстрел от наказателното поле, материализирайки асистенция на Уилям Карвальо. Каналес е участвал в шест гола в последните си осем мача във всички турнири - като в предишните си 33 изиграни двубоя имаше също толкова голямо участие.

“Зелено-белите” отстраняват Севиля в Купата за пети път в историята си и за първи път от 1985 година насам, когато стигнаха до полуфинал след победа над градския враг.