Арсенал ще посрещне 14-ия кръг от английската Висша лига на първата позиция в класирането.

Това стана ясно след късна драма в западната част на Лондон, където Арсенал спечели с 1:0 в дома на Брентфорд.

"Артилеристите" отлично знаеха от какво имат нужда след днешното реми между Манчестър Сити и Ливърпул. Това бе победата, която макар доста трудно и драматично, вече е факт.

Донесе я Кай Хаверц. Немският национал все още е смятан за доста противоречив трансфер по оста Челси - Арсенал, но именно той бе на точното място в 89-ата минута, за да вкара победното попадение от малък ъгъл с глава.

Гол, който дава на Арсенал общо актив от 30 точки. След изминаването на 1/3 от сезона във Висшата лига, "артилеристите" иат точка пред Манчестър Сити, две пред Ливърпул, както и четири пред големия си враг Тотнъм, който утре ще изиграе мача си от кръга.

Истината е, че тази вечер Арсенал не изигра най-убедителния си мач. Както "артилеристите" можеха да водят по-рано, така и това можеше да се случи на Бретнфорд, защото домакините също имаха своите шансове.

Дори бранител на Арсенал трябваше геройски да се хвърля пред топката, за да я избие от голлинията малко преди гола, но в крайна сметка в битката за титлата е нужна и доза късмет в точно такива моменти, когато не играеш най-силния си футбол срещу на теория по-слаб опонент.

Късметът се усмихна на Арсенал в тази 89-ата минута, в която Хаверц качи тима на върха.