Сръбските медии изживяха приключение с влакче на ужасите от емоции, докато следиха мача с Камерун на Мондиала.

Африканците поведоха с 1:0, още до почивката резултатът бе 1:2 за балканския представител, а когато Александър Митрович вкара за 3:1 в 53-ата минута, онлайн заглавията в сръбските медии варираха около "Ето затова сме европейските бразилци" и "Сръбска поезия".

Цитираме водещи спортни издания като "Telegraf.rs", "b92.net.sport" и "sportal.blic.rs".

В следващите 13 минути обаче камерунците върнаха две светкавични попадения и се стигна до куриоза (освен за сърбите, на които едва ли им е било забавно) едни до други да са материалите на еуфоричното 3:1 с тези, озаглавени "Катастрофа", "Пулс 180", "Шокът на шоковете" и т.н.

"В атака бяхме чудесни, в отбрана - нервни. И един добър шанс отлетя", анализира "Telegraf.rs".

"Сърбия изпусна първата си победа на Мондиала. Нищо не е свършено, а можеше да бъде... Това бе разходка от проблем до сияние и обратно назад, нещо като влакче на ужасите", пише "sportal.blic.rs".

"Сръбска лудост, сега сме в ръцете на Бразилия", коментира "b92.net.sport". Защото победа на селесао днес е най-добрият сценарий за съседите преди третите двубои в групата.

В момента ситуацията е:

Бразилия има 3 т. (2-0), Швейцария също е с 3 (1-0), следвани от Камерун 1 т. (3-4) и Сърбия 1 т. (3-5).