Ранен гол, а след това и кошмарна грешка в отбрана костваха на Левски загуба под Аязмото.

В мач от последния 13-и кръг на първия полусезон, "сините" загубиха с 1:2 гостуването си на Берое.

Мач, в който "сините" имаха тотален контрол над играта и убийствено предимство при притежанието на топката, но това нямаше никакво значение, защото с два удара Берое успя да вкара два гола.

Първият от тях шокира Левски още преди да са изтекли четири минути игра, а втория падна в момент през втората част, когато гостите изглеждаха доста близо до пълния обрат.

Обрат обаче нямаше, нито втори изравнителен гол, а след ремито в дербито срещу ЦСКА и победата над лидера Черно море, Левски тотално се сгромоляса в Стара Загора.

Още в самото начало сякаш подценили първоначалната агресия на домакините, "сините" допуснаха грешка в отбраната, при която Джани Политино се оказа на отлична позиция и откри.

След този гол Берое така и не мина центъра до края на полувремето, а макар "синият" натиск да не водеше до кой знае какви положения, сякаш заслужено столичният тим изравни в самия края.

Тогава при едно разбъркване след пряк свободен удар, Рикардиньо върна топката в малкото наказатлено поле, където Кристиан Димитров успя да вкара за 1:1.

В самия край на полувремето Кристиан Димитров се превърна в герой за Левски, но в 73-ата минута той бе големият грешник, защото именно негова кошмарна неточност доведе до победния гол за Берое.

При поредното разиграване между бранителите в сини екипи, Димитров по нелеп начин подаде на Сантяго Годой, който пое топката на центъра и със скоростта си успя да се откъсне сам срещу вратаря Николай Михайлов, а след това да го преодолее за 2:1.

Преди гола действията се развиваха изцяло пред наказателното поле на Берое, но освен няколко мощни удара, "сините" не успяваха да намерят път през отбраната от 10 полеви играчи на домакините.

Така Левски пропусна отличен шанс да се изравни с ЦСКА по точки на третото място и остава четвърти с 26 пункта, шест по-малко от лидера Черно море.

Берое пък записа втората си поредна победа и вече е на осмото място с 20 пункта.