Реал Мадрид е на полуфинал в Шампионската лига, въпреки че загуби у дома от Челси с 2:3 след продължения в един от мачовете-шедьоври на сезона.

Първенецът на Европа се надигна с пълния си гняв и жажда за обрат, след като бе загубил от "белите" в Лондон преди седмица с 1:3. Мнозина отписаха тима на Томас Тухел, а това не е особено разумно.

И Челси стигна до 3:0 в 75-ата минута (Маунт, Рюдигер и Вернер), виждайки се с единия крак в полуфиналите. А трябваше да е дори 4:0 за гостите, но полският съдия Шимон Марчиняк и неговите съратници от стаята за видеоасистенция на рефера, решиха доста спорно да отменят попадение на Маркос Алонсо от гостите.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ МАЧА, ВКЛЮЧИТЕЛНО НАЙ-ДИСКУСИОННАТА СИТУАЦИЯ ОТ НЕГО>>>

То дойде след рикошет от бедрото, след който топката облиза ръката на испанеца, но по новите разпоредби към арбитрите, когато играта с ръка е неволна и след отскачане от друга част на тялото, не се отсъжда. На този принцип доста дузпи не бяха дадени този сезон в големите първенства на Европа, а каква е разликата дали защитник или атакуващ футболист го прави?

Но гол на Алонсо нямаше, след което Реал се върна и възкръсна, въпреки че бе "погребан" от трите гола на гостите. Родриго вкара 10 минути преди края след невероятна асистенция с външен фалц на Лука Модрич, за да върне Мадрид в играта - продължения при 1:3.

И това при практически пълното превъзходство на английския отбор в 70-75 минути от времето в редовните 90 минути.

В допълнителните 30 обаче Карим Бензема вкара златния гол за домакините, отново не без доза шанс.

Антонио Рюдигер от Челси, стабилен и автор на гол в мача, се подхлъзна в решаващия миг и остани деветката да стреля с глава необезпокояван.

В последните 3-4 минути гостите стигнаха до не един, а два златни шанса - първо Кай Хаверц с глава пропусна от няколко метра, а после и Жоржиньо от чиста позиция не уцели вратата.

И така Реал е на полуфинал, не без късмет.

Там го чака победителят от двойката Атлетико - Манчестър Сити, като реваншът в нея е в сряда след 0:1 за английския шампион в първия мач.