Един от потенциалните съперници на Лудогорец в следващия кръг от квалификациите на Шампионската лига, шотландският шампион Рейнджърс, се издъни при гостуването си на Малмьо. Воденият от легендата Стивън Джерард тим от Глазгоу загуби визитата си в Швеция с 1:2, като стигна до единствения си гол чак в петата минута на продължението.

Така задачата на “сините” при ответния мач след седмица няма да бъде най-лесната възможна.

Голове на Сорен Риекс и Велко Бирманчевич между 47-ата и 49-ата минута дадоха на домакините преднина от 2:0 непосредствено след началото на второто полувреме, а Стивън Дейвис все пак върна едно попадение за гостите в 95-ата минута с мощен шут от границата на наказателното поле.

Цървена звезда също не изпълни очакванията и стигна само до 1:1 срещу молдовския Шериф (Тираспол). “Звездашите” се оказаха догонващи в резултата след 33 минути игра, когато Кастанеда откри за бившия отбор на Владислав Стоянов, но в продължението на първата част Диони изравни - 1:1.

В 58-ата минута Гелор Канга бе изгонен за втори жълт картон и така направи задачата на сърбите още по-трудна, като те така и не успяха да стигнат до втори гол.