Мечтите на Ювентус за място на европейския трон отново угаснаха тъврде рано.

Италианският шампион победи Лион с 2:1, но изхвърча от Шампионска лига след общ резултат 2:2 и по-малко вкарани голове на чужд терен.

Именно с цел да изведе Юве на върха в Европа, пристигна Кристиано Роналдо. И португалецът даде всичко, вкара и два гола. С двата си гола той дори подобри рекорда за най-резултатен играч на "бианконерите" в един сезон, но те не бяха достатъчни.

Така в може би най-изненадващия мач от турнира до момента, завършилият на седмо място във Франция тим на Олимпик Лион, се класира за четвъртфиналите в Шампионска лига.

Там съперник на "хлапетата" ще е Манчестър Сити, като сблъсъкът ще се реши в един мач на неутрален терен в Португалия.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

Преди мача в лагера на Юве бяха уверени, че лесно ще върнат гола пасив от първия мач, но всичко се разви кошмарно.

Още в 10-ата минута на мача Лион получи шанс да изпълни дузпа, която доста технично и уверено Мемфис Депай успя да превърне в гол.

Не бе изненада за никого, че оставащите 80 минути от мача се изиграха изцяло в половината на френцузите, но Ювентус така и не стигна до нужните му три гола.

Надежди все пак се пяовиха в края на първта част, когато реферът отсъди доста спорна дузпа за домакините, която Кристиано Роналдо превърна в гол.

След час игра португалецът с мощен удар донесе пълен обрат за тима си, като при оставащи 30 минути, обратът в сблъсъка изглеждаше възможен.

Лион обаче храбро бранеше вратата си. Кристиано Роналдо опитваше всичко, но топката не влизаше, а и сякаш съотборниците му не сториха достатъчно, за да му помогнат.

Така Шампионска лига отново остава мираж за Юве на Роналдо, остава мираж и за големия Джанлуиджи Буфон, който изгледа разочароващото отпадане от пейката.