Митичният стадион "Сан Сиро" преживя емоционална вечер под поройния дъжд, излял се над цяла Северна Италия.

Милан не успя да победи Рома на арената в драматичното дерби на 17-ия кръг от първенството, като завърши 2:2.

А домакините водеха с 2:0 до 87-ата минута и усещаха вкуса на трите точки. А преди началото стадионът изгасна и утихна напълно, за да почете легендарния Джанлука Виали. Той изгасна след битка с рака преди два дни, а цяла Италия е потопена в печал от кончината му.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ ДЕРБИТО>>>

На терена Милан дълго не оставяше съмнения в класата си и бе убедителен с голове на Пиер Калулу в 30-ата минута и Томазо Побега в 77-ата. Гостите не стигнаха до никакви положения, като изглеждаше, че ще изгубят четвърти пореден шампионатен двубой от този съперник.

Без наказания да седи на тъчлиния Жозе Моуриньо, Рома игра бледо в атака, но изведнъж се надигна и намери сили за обрат.

Първо след корнер в 87-ата минута Ибанес вкара с глава за 1:2 - противно на логиката на случилото се дотогава на терена.

А в третата минута на добавеното време ново центриране доведе до изстрел с глава на същия играч, а при добавката Тами Ейбрахам попари Милан - 2:2!

Във вечерта на почит към великата деветка Виали, един английски централен нападател взе главната роля.

Ремито е лоша новина за Милан и го оставя втори, но с 37 точки, на седем зад лидера Наполи, спечелил по-рано днес в Генуа срещу Сампдория с 2:0.

Ювентус също е с 37 точки, а Интер изостава на още три и е с 34 т.