Борусия (Дортмунд) се класира за четвъртфиналите в Шампионска лига след успех с 2:0 над ПСВ у дома.

По този начин с общ резултат 3:1 след ремито 1:1 в Айндховен, немският тим успя да продължи към най-добрите осем тима в европейския футбол.

Борусия срещу ПСВ със сигурност бе двойка, за която бе ясно, че ще излъчи може би най-желания опонент на четвъртфиналите. Но също така и двойка, която предложи на феновете два интригуващи мача.

Всичко в Дортмунд обаче се реши с бърз гол в началото на мача, още преди да са изминали и три минути игра. На два пъти бранителите на ПСВ не се справиха с изчистването на топката, тя се озова в Джейдън Санчо, а от границата на наказателното поле английският национал се разписа с отличено насочен изстрел.

Майсторски гол, който в крайна сметка имаше основната роля за четвъртфинала на Борусия.

А "жълто-черните" от Дортмунд, които изпуснаха по наивен начин титлата в Германия през миналия сезон, преживяват една белязана от приливи и отливи кампания, в която едва ли мнозина са очаквали достигането до тази фаза на Шампионска лига.

Снимка: Getty images

Разбира се, че Борусия имаше и късметът да се изправи срещу ПСВ на осминафинал, а не срещу някой от колосите на европейския футбол, а с оглед представянето в двата мача, немците заслужено продължават напред.

Една дузпа в полза на ПСВ предизвика куп спорове след края на първия мач, но днес нямаше и причина за спорове.

Ранният гол доста улесни задачата на "жълто-черните", които имаха още няколко добри ситуации за попадение, а такова на Фюлкруг в 77-ата минута бе отменено след намесата на ВАР заради минимална засада.

Този момент и малко по-затворената игра на Борусия можеше да се окаже фатален в 93-ата минута, когато сякаш от нищото Люк де Йонг се озова на чиста позиция, но стреля изключително неточно и не успя да прати мача в продължения.

А още със следващата атака Марко Ройс излезе на отлична позиция на другия край на терена и вкара за 2:0, което бе и последното действие в този мач.