Бившият сенегалски футболен национал Папа Буба Диоп е починал днес на 42-годишна възраст след дълго боледуване.

Диоп беше онзи героичен национален отбор на Сенегал, който сътвори малко чудо на Световното първенство през 2002-а, достигайки четвъртфинал.

Тогава Диоп вкара единственото попадение при шокиращата победа над Франция сс 1:0 в груповата фаза.

В онзи Мондиал в Япония и Южна Корея Диоп вкара още два гола при равенството 3:3 срещу Уругвай в груповата фаза, а по-късно отборът му отпадна на четвъртфиналите от Турция.

Бившият халф, който е роден в Париж, имаше и богата клубна кариера, в която игра за Грасхопърс, Ланс, Фулъм, Портсмут, АЕК Атина, Уест Хям и Бирмингам. С Помпи вдигна Купата на ФА под ръководството на Хари Реднап.