Байерн (Мюнхен) отпадна от турнира за Купата на Германия във фазата на четвъртфиналите, а още по-изненадващото е, че това се случи след пълен обрат насред "Алианц Арена".

Баварците загубиха с 1:2 от Фрайбург в една вечер, в която нищо не предвещаваше подобен сензационен развой.

Байерн тръгна ударно при новия си треньор Томас Тухел, срази Борусия (Дортмунд) с четири гола в Бундеслигата, а тази вечер още в 19-ата минута Дайот Упамекано се разписа за 1:0.

Фрайбург обаче изравни чрез страхотен далечен удар на Николас Хьофлер, но красивото попадение попадаше по-скоро в графата случайни, а не бе плод на натиск на гостите.

Баварците продължиха да диктуват всичко случващо се на терена, но така и не стигаха до гол. Греди, изчиствания от голлинията и геройски намеси на вратаря продължаваха да запазват резултата равен до самия край на мача.

И така дойде може би най-неочакваната развръзка, в която Байерн не просто допусна обрат у дома, но го направи в продъжлението на мача и то с дузпа.

Наказателният удар бе отсъден за играс ръка на Мусиала, който блокира противников удар с ръка. Глупава намеса на немския национал, защото този шут на Фрайбург излизаше далеч в аут, но в крайна сметка реферът правилно посочи бялата точка.

Oт нея Лукас Хьолер вкара за 2:1 и оформи голямата сензация.

Така за втора поредна година Байерн няма да играе финал в турнира, а пък миналогодишният финалист Фрайбург попадна сред най-добрите четири тима.

Там е още и Айнтрахт (Франкфурт), който победи Унион (Берлин) с 2:0.

Останалите два мача са Нюрнберг - Щутгарт - РБ Лайпциг - Борусия (Дортмунд).