Байерн продължава с неубедителните си изяви в Бундеслигата и на практика (почти) отписа битката за титлата.

Баварците стигнаха само до 2:2 като гости на непретенциозния Фрайбург в мач, който бе белязан от много красиви попадения.

След този резултат Байерн изостава на 7 точки от лидера Леверкузен, който обаче е с мач по-малко и ако в неделя спечели срещу Кьолн, разликата ще набъбне на 10 точки.

Капитанът Кристиан Гюнтер откри резултата в 12-ата минута след силно начало на домакините. Матис Тел изравни в 35-ата минута, а Джамал Мусиала изведе баварците напред в 75-ата минута. Лукас Хьолер изравни за крайното 2:2 три минути преди края на редовното време, шокирайки феновете на Байерн.

Така на практика тимът на Томас Тухел поднесе поредно разочарование, като във вторник е ключовият реванш с Лацио от 1/8-финалите на Шампионската лига. Все още действащият шампион на Германия има да наваксва пасив от 0:1 след първата среща в Рим.