Ботев (Враца) и Ботев (Пловдив) изиграха най-резултатният мач от началото на сезона в Първа лига.

Двата тима направиха истинско зрелище под Околчица, а в него пловдивчани победиха домакините с 5:3.

Головата фиеста бе изненадваща с оглед факта, че врачани бяха отбора с най-слабо нападение преди този кръг, а пък "канарчетата" са раздирани от куп проблеми на всички нива.

Но в последните години двата тима с име Ботев нямат мач с по-малко от три гола помежду си, а тенденцията се затвърди.

Още в самото начало стана ясно, че ни очаква спектакъл, защото само за първите пет минути от двубоя видяхме две попадения.

Браян Перея откри за Враца технично с пета, а атака по-късно Янис Карабельов се измъкна от отбраната, преодоля вратаря на домакините и на празна врата изравни за 1:1.

След 20 минути затишие, Ботев (Пловдив) успя да осъществи пълен обрат след страхотна атака, която бе завършена от литовския национал Фаустас Степановичиус.

Страхотно полувреме, но още по-голямо шоу предстоеше през втората част, а в самото й начало домакините изравниха чрез Марко Мажуга, който на празна врата завърши отличната атака на своя тим.

Две минути след гола гостите трябваше да правят принудителна смяна заради травмата на единия от голмайсторите - Степановичиус, като на негово място трябваше да влиза нигерийският младежки национал Емануел Уме, а това се оказа един от ключовите мигове.

С едно от първите си докосвания в мача, Уме навлезе от крилото към центъра на игрището и с мощен удар от дистанция, успя да вкара красив гол, като той имаше късметът топката да се отбие от страничната греда и да влезе във вратата.

Резултат 2:3, а шоуто продължи с нелеп епизод, в който една падаща в наказателното поле топката бе посрещната с ръка от бранителят на пловдивчани Константинос Балоянис.

Наистина куриозен момент, защото около него нямаше нито един противников играч, а дузпата бе безспорна. Зад топката застана Браян Перея, който с втория си гол в мача направи резултата 3:3.

Трилър, който обаче пловдивския Ботев спечели, а тов дойде след два шедьовъра в последните 13 минути на мача.

Героят Емануел Уме вкара за 4:3 в полза на "канарчетата" след нов чудесен изстрел от дистанция, а наградата за гол на мача със сигурност ще спечели Антоан Бароан, който с последното си действие в мача, на практика го реши.

Френският нападател на гостите се завъртя на около 30 метра от вратата и без подготовка отправи невероятн изстрел, който падна във вратата на гледащия безпомощно вратар на домакините.

Така Ботев (Пловдив) спечели с 5:3 и вече е на 11-о място с 15 точки, докато Ботев (Враца) е на 14-о място с 10 точки.