Коул Палмър несъмнено е най-добрият играч на Челси през настоящия сезон и затвърди това мнение с поредното си невероятно представяне. Английският национал, който след точно 20 дни ще навърши 22 години, собственоръчно се разправи с Евертън, като зарадва "Стамфорд Бридж" със страхотно шоу и реализира 4 от головете при домакинската победа на "сините" с 6:0.

По този начин юношата на Манчестър Сити вече е вкарал 20 пъти в Премиър лийг този сезон и дели лидерската позиция при голмайсторите с бившия си съотборник при "гражданите" Ерлинг Холанд.

Освен това той записа името си в историята на лондонския клуб, превръщайки се в първият играч на Челси, който бележи в 7 поредни шампионатни мача на "Стамфорд Бридж".

Палмър предреши съдбата на "карамелите" с хеттрик за по-малко от 20 минути - от 13-ата до 29-ата, а през втората част грабна и четвъртия си гол. Той откри резултата, след като прекара топката между краката на Джарад Брантуайт и после разигра хубаво двойно подаване с Николас Джаксън, пет минути по-късно бе точен с глава, a след това оформи хеттрика си, прехвърляйки Джордан Пикфорд от над 30 метра.

През второто полувреме бе точен и от дузпа, като досега той е 9 от 9 от бялата точка. Единствено Яя Туре може да се похвали със 100% успеваемост от 11 метра в Премиър лийг - 11/11. Палмър се нарежда до Джими Флойд Хаселбанк, Джанлука Виали и Франк Лампард (2 пъти), които бяха единствените играчи на Челси, вкарвали по 4 пъти в шампионатен двубой.

Останалите два гола за лондончани бяха дело на Джаксън и резервата Алфи Гилкрист.

Шон Дайш пък допусна най-тежката загуба в кариерата си, като това се случи в мач №531 за него като мениджър.

Челси е девети с 47 точки, докато Евертън е шестнадесети с 27 - само на две от зоната на изпадащите.