С гол и на играча със символния за клуба номер 9 на гърба, Левски спечели у дома срещу Септември с 2:0. Двубоят на стадион "Георги Аспарухов" дойде навръх 80-ата годишнина от рождението на великия идол на левскарите, чието име носи и арената.

На специалния ден Левски бе задължен да зарадва няколко хиляди по трибуните, а попадението на централния нападател Рикардиньо даде важен аванс на отбора на Елин Топузаков.

То дойде в 27-ата минута с голяма доза късмет. Бразилецът тичаше към вратата, а шутът на съотборник намери коляното му и подлъга вратаря на гостите Шейтанов, пращайки топката в далечния ъгъл.

Няма нищо по-символично от това №9 да вкара в такъв мач, който е в почит на най-обичания играч, носил тази фланелка в синьо.

Снимка: Bulphoto

Левски доминираше напълно до почивката, когато гостите практически не минаха центъра.

След паузата обаче Септември опита да надигне глава, а мачът стана изненадващо драматичен в 55-ата минута.

Тогава Адриан Краев остави високо горе крака си при единоборство и намери глезена на съперников играч.

Получи директен червен картон, въпреки протестите на Топузаков и играчите на "сините".

Намесата на системата ВАР не отмени решението на рефера Гидженов и така Левски ще е без един от основните си полузащитници след няколко дни, когато гостува на Локомотив (Пд) в последен мач от редовния сезон.

И все пак домакините стигнаха до втори гол в 76-ата минута, когато друг бразилец - Роналдо, технично обработи топката в наказателното поле и я прати в далечния ъгъл - 2:0.

В 80-ата минута "Герена" стана на крака и аплодира шумно, а сектор "Б" избухна със заря и пироефекти, отново в почит към най-голямата легенда на Левски. Естествено, минутата бе подбрана заради деня - на този 4 май трагично загиналият Аспарухов щеше да навърши 80 години.

Срещата на "Лаута" е важна за гранда от София, но и за съперника от Пловдив. "Сините" имат 54 точки и са на 9 зад третия ЦСКА 1948, и на 4 пред петия Черно море.

Локо е шести и има точка аванс пред Славия, който може да загуби и да изпадне от топ 6, ако падне от Левски, а "белите" победят ЦСКА 1948.

Септември остава на 13-о място с 22 точки и ще влезе в битката за оцеляване, в която ще са замесени последните шест тима в класирането след редовния сезон.