Манчестър Сити взе поредната задължителна победа по пътя към преследването на мечтата да бъде първия отбор в историята на английския футбол, завоювал четири поредни шампионски титли.

"Гражданите" трябваше да правят обрат, но все пак нямаха особени проблеми и победиха с 4:2 в гостуването си на 14-ия в класирането Кристъл Палас.

Така само в рамките на три дни Сити постигна две убедителни победи с по четири, печелейки убедително точките си в заплетения троен възел на върха във Висшата лига.

Към момента "гражданите" имат 70 точки, колкото има и Ливърпул, а Арсенал е с две по-малко на третото място. Трябва обаче да отчетем, че конкурентите на Сити все още не са изиграли мачовете си от този кръг.

Иначе днес нещата стартираха кошмарно за шампионите, защото още в третата минута Жан-Филип Матета бе изведен зад отбраната на "гражданите" и с помощта на гредата успя да изведе Кристъл Палас напред.

Но авансът на домакините издържа едва десет минути, защото Кевин Де Бройне бързо възстанови равенството с магически удар. Именно Де Бройне бе героят на следобеда за Сити, защото освен това магическо изпълнение за 1:1, той се отчете с още един гол и асистенция до края на мача.

Въпреки тоталното превъзходство на Сити, резултатът 1:1 се запази до почивката, а основният виновник бе Ерлинг Холанд с чистия си пропуск.

Още с началото на втората част обаче Сити осъществи обрата и поведе с 2:1, а между 66-ата и 70-ата минута "гражданите" убиха интригата в срещата.

Снимка: Getty images

Първо Де Бройне асистира към Холанд, който вкара своя гол №30 през сезона, а след това самия белгиец се разписа, за да успокои обстановката на терена.

В самия край на мача Кристал Палас стигна по попадение за 2:4, но то не промени нищо до последния съдийски сигнал.