Голям скандал в хърватския лагер се разрази след победата над Нигерия с 2:0 на Мондиала в Русия.

Наставникът Златко Далич изгони от лагера на отбора нападателя Никола Калинич, защото е отказал да влезе в игра през второто полувреме.

Голаджията на "Милан" е напуснал лагера и Световното за него приключи. Той се е оплакал от болки в гърба, но това не е трогнало селекционера.

Калинич не се е съгласил да влезе в игра пет минути преди края на мача и това е вбесило наставника. Далич е счел, че това не е достатъчен проблем играч да откаже да играе за родината си.

Цялата история обаче започва по-рано. Хърватските медии разкриха, че Калинич е отказал да влезе на терена и в контролата с Бразилия в Ливърпул на 3 юни, когато "шахматистите" загубиха с 0:2.

Случката в събота вечер е преляла чашата за Далич.