Хебър и Крумовград се задоволиха с по точока в единствения мач от efbet Лига този уикенд. Ден преди поредните парламентарни избори, заради които утре няма да има двубои от фуболния ни елит, двата отбора завършиха 0:0 на футболния комплекс на "Ботев" (Пловдив) в квартал "Коматево" в двубой, в който съвсем чистосърдечно може да отчетем, че интересните моменти бяха почти изцяло липсващи.

Най-запомнящата се ситуация бе в края на първото полувреме, когато в 39-ата минута Джунейт Али се размина с това да отбележи гола на сезона. 30-годишният десен защитник на Крумовград опита да прехвърли от центъра вратаря на Хебър Марсио да Роса, а той от своя страна добави още комична стойност към ситуацията, защото се спъна в опита си да осуети попадение във вратата си. Но имаше и късмет, защото топката тупна на метри от вратата и се отби в гредата преди той да я улови.

Именно това бе и най-близкият до гол момент и за двата отбора в слънчевия съботен следобед в пловдивския квартал.

Хебър остава все така последен в класирането, но вече само на точка от "Ботев" (Враца) и с актив от 8 точки.

За Бруно Акрапович това бе първа точка като треньор на пазарджишкия отбор. Бившият наставник на Локомотив (Пловдив) и ЦСКА се нагърби със задачата да спасява тима наскоро, а в дебютат му Хебър допусна загуба с 0:1 от Черно море.

Крумовград пък е в златната среда - осми с 15 точки до името си в таблицата.