Славия победи Ботев (Враца) с 1:0 на стадион "Александър Шаламанов" в столицата в първи мач от 17-ия кръг на българското футболно първенство.

За "белите" това беше втори пореден успех под ръководството на Златомир Загорчич след този над Етър със същия резултат. Днешният бе под №200 за наставника в този клуб. Така "белите" събраха актив от 17 точки и са на 13-ата позиция.

За Ботев на Христо Янев свободното падане продължава с шеста поредна загуба в лигата и актив от 10 точки на 15-ото място.

Първото полвуреме се разви с надмощие на "белите", но резултатът бе открит в едва неговия край. В 43-ата минута след изпълнение на ъглов удар от непосредствена близост топката бе засечена от централния бранител Мартин Георгиев, който вкара първия си гол в профеисоналния футбол.

През втората част тенденцията се запази. Славия продължи да атакува, а в 50-ата минута Федерико Бариос направи страхотно спасяване след удар на Галин Иванов.

Най-добрият шанс пред врачани се откри пет минути по-късно. Капитанът Даниел Генов изпълни много добре пряк свободен удар, но Светослав Вуцов се прояви при една от редките си намеси в мача.

В 75-ата минута и греда спря "белите", като Емил Мартинов получи на границата на наказателното поле и стреля силно, а топката срещна напречния стълб.

Задачата за врачани стана почти невъзможна малко след това, тъй като Диого Барбоса си изкара втори жълт картон след дълго задържане на Галин Иванов. Напълно излишна намеса предвид, че той вече имаше официално предупреждение.

В 87-ата минута Славия имаше отново супер шанс да вкара втори гол, но Федерико Бариос отново се прояви, като спаси удар на Денислав Александров от чиста позиция.